Brakuje mi czułości ze strony kobiety. Jak sobie z tym radzić?

Wbrew pozorom nawet mężczyzna może potrzebować czułości ze strony kobiety i cierpieć z powodu jej braku. To zupełnie normalne. Pytanie tylko – co mu w tej sprawie poradzić, kiedy poprosi o radę? Niektórzy od razu mówią, że najlepiej zerwać z daną kobietą, wziąć rozwód, po prostu dać sobie z nią spokój. Jednak to nie tędy droga. To bardziej ucieczka niż próba rozwiązania problemu.

Rozstanie to jakiś sposób, ale nie najlepszy

Wielu mężczyzn odczuwając brak zaangażowania ze strony swojej kobiety, decyduje się na rozstanie. Dochodzą do wniosku, że związek bez czułości nie ma najmniejszego sensu, a przecież nie może być tak, że to on okazuje miłość, chociażby poprzez najmniejszy kontakt fizyczny, a ona nic w tym kierunku nie robi. Jednak poszukiwanie uczuć u innej kobiety może okazać się jeszcze większym rozczarowaniem, a samo rozstanie z dziewczyną, narzeczoną czy już żoną, poważnym błędem. Także tym sposobem lepiej nie rozwiązywać tego problemu, bo to wcale nie musi się dobrze zakończyć.

Szczera rozmowa – to jest to, co musisz zrobić

Szukając sposobu na radzenie sobie z kobietą, która nie okazuje czułości, warto rozważyć ewentualność szczerej rozmowy. Mężczyzna powinien szczerze powiedzieć, co mu się nie podoba i jakiej relacji z nią by sobie życzył. Może tu chodzi tylko o to, że kobieta nie zdaje sobie sprawy z tego, że jej facet potrzebuje czasem chociaż najmniejszych czułości typu: spontaniczny pocałunek, przytulenie, ciepłe spojrzenie głęboko w oczy, nie wspominając już o tym, że mężczyźni od czasu do czasu potrzebują czegoś więcej, a chodzi tu konkretnie o seks. Jeżeli tego wszystkiego kobieta nie jest w stanie zapewnić mężczyźnie albo się do tego zmusza, to chyba faktycznie ich bycie razem nie ma sensu. Jednak wiele tak naprawdę zależy od szczerej rozmowy, podczas której wszystko może się zmienić, wyjaśnić i poukładać. Przecież, by było dobrze, muszą się zaangażować dwie strony, nigdy tylko jedna.

Przeczytaj również: Jak znaleźć idealna kobietę?

Jeżeli Ci na niej zależy, nauczysz się z tym żyć

Niektórzy mężczyźni twierdzą, że będąc w takiej sytuacji, nauczyli się z tym żyć. Jeżeli kobieta nie okazuje uczuć, nie jest czuła dla swojego mężczyzny, to czasem robi to tylko dlatego, że nie potrafi taka być. Kocha go i swoją miłość okazuje poprzez zupełnie inne czyny. Wówczas, jeżeli mężczyzna mimo wszystko chce być z daną kobietą, tak naprawdę nie ma innego wyjścia, jak przyzwyczajenie się do jej sposobu bycia.

Znajdź na nią sposób

Może to dziecinne, ale jeżeli kobieta będzie musiała o coś prosić swojego mężczyznę, mając tu głównie na myśli własne korzyści, sama zacznie się przytulać, całować, siadać na kolana i wymyślać różne inne zagrywki, by swój cel osiągnąć. Warto wobec tego, by mężczyzna stwarzał swojej kobiecie więcej takich powodów i sytuacji. Wówczas na pewno nie będzie musiał narzekać na brak czułości ze strony partnerki czy żony. Oczywiście to taka „dziecinna zabawa”, ale zawsze to lepsze, niż życie razem, a jakby osobno.

Podsumowując, nie jest łatwo zmusić kobietę do tego, by była bardziej czuła dla swojego mężczyzny. Jeżeli wobec tego nie da się sposobem, pozostaje tylko szczera rozmowa. Rozstanie to ostateczność. Można się jeszcze nauczyć z tym żyć, ale to opcja dla prawdziwych „twardzieli”.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *