Co zrobić, gdy w łazience brakuje miejsca na wannę i prysznic?

Aranżowanie łazienki może przysporzyć niemałych kłopotów. Nietrudno stwierdzić, iż remont umywalni nierzadko jest ponadplanowo kosztowny, nietrudno więc zrozumieć, czemu realizujemy taką operację raz na lata. Nie zapominajmy też, że, przeważnie ciężko nam oszacować ergonomię branych pod uwagę pomysłów inżynierskich, bez przeprowadzenia stosownego testu. Niemało właścicieli domów jest powodowana więc kryteriami dotyczącymi wyglądu, a nie bardziej przyziemnymi. Jednym z najtrudniejszych wyborów bywa wybór pomiędzy wanną oraz prysznicem.

Czemu czasami lepiej wybrać wannę?

Znakomita część użytkowników nawet w wypadku niewielkiej umywalni wybiera wannę. Wanna gwarantuje znacząco lepszy poziom wygody, niż najczęściej spotykany brodzik prysznicowy. W pierwszym rzędzie to kobiety uwielbiają wylegiwać się w wannie czytając książki, chociaż z przyjemnością korzystają z niej także pozostali mieszkańcy naszego domu, a w szczególności dzieci. Z ich perspektywy wanna może być miejscem zabawy i z tej przyczyny są w stanie przesiadywać w niej godzinami. Wytwórcy zapewniają fantastycznie rozległą gamę wanien produkowanych w rozmaitych wariantach. Możemy zainstalować wyjątkowo niewielki typ wanny który nie zajmie zbyt wiele miejsca w łazience, przeznaczony z myślą o dzieciach. Takie wanny są idealnie dopasowane do małych łazienek.

Osoby starsze uskarżają się niekiedy na problem związany z tym, że posługiwanie się wanną jest nieproste, kiedy pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości bólowe czy sztywność stawów. Optymalnym wyjściem z ich punktu widzenia może być wanna z drzwiczkami, ponieważ nie wymaga podnoszenia nóg na duża wysokość i bez najmniejszych trudności wejdą do wanny jak do brodzika prysznicowego. Tego typu wanna to także idealna opcja dla osoby niepełnosprawnej, jeśli pragnie bez pomocy innych myć się i nie być uzależnionym od opiekuna.

Wanna z drzwiczkami sprawdzi się w wielu przypadkach

Dylemat polegający na konieczności wyboru między wanną oraz prysznicem bywa skomplikowany. Na ogół poglądy poszczególnych domowników są podzielone. Zdarza się, iż niektórzy z nich lubią spędzoną w wannie dłuższą chwilę relaksu z ulubioną książką, inni cenią sobie kilkuminutowe prysznice. Wygodna wanna z drzwiczkami może być wobec tego uzupełniona także o dyskretną ściankę, dzięki której zyska możliwość, aby spełniać także funkcję prysznica. Na taki pomysł stawia szerokie grono ludzi, którzy nie mają możliwości instalacji osobnej wanny oraz dużego natrysku. W sytuacji, gdy natrysk będzie zbyt mały i niewygodny w użytkowaniu, znacznie lepiej jest go zastąpić odpowiednio dużą wanną, która da większe możliwości jak również da szansę na komfortowe i szybkie wzięcie prysznica.

W sklepach bez trudu możemy odszukać wiele najróżniejszych przegród szklanych, które montuje się w wannach wyposażonych w opcję natrysku, by zyskać wysoki komfort posługiwania się nimi na stojąco. Wymienioną wcześniej przegrodę w razie potrzeby możemy także zamówić w sklepie w dowolnym wzorze , ewentualnie możemy też postawić na zasłonkę, jednak takie rozwiązania są obecnie mało popularne, ponieważ użyteczność zasłonek jest mocno ograniczona.