Częsta masturbacja. Czy to jest zdrowe?

Masturbacja znana od wieków dziś jest jedną z form aktywności seksualnej, biorąc pod uwagę zarówno mężczyzn, jak i kobiety. W gruncie rzeczy nie ma w niej nic złego. Nawet często mówi się, że ma wiele zalet i przynosi kobietom oraz mężczyznom szereg korzyści. Tymczasem okazuje się, że jej nadmiar może jednak prowadzić do pewnych problemów. Specjaliści podkreślają, że na pewnym etapie staje się po prostu niezdrowa.

Masturbacja a niebezpieczne zachowania

Zwyczajne stymulowanie narządów i ciała może z biegiem czasu stać się po prostu nudne. I tak też się dzieje. Osoby, które gustują w tego rodzaju zabawach, decydują się wówczas na zastosowanie nowych metod, a właściwie gadżetów. Kobiety sięgają po najróżniejsze przedmioty kształtem przypominające penisa, ale o zadziwiająco dużych rozmiarach. Niekiedy są to ostre przedmioty. Szukają sposobu na nudę i czegoś, co mogłoby im te masturbacje uatrakcyjnić. To z czasem może stać się naprawdę niebezpieczne. Zresztą tak samo jest z mężczyznami. Im też do głowy przychodzą różne dziwne pomysły, nie zawsze przyzwoite i nie zawsze bezpieczne. Także, kiedy masturbacja dobiega do tego poziomu, staje nie po prostu niezdrowa i wiąże się z pewnymi zagrożeniami, m.in. zaburzeniami erekcji.

Masturbacja a seks z partnerem

W masturbacji nie ma nic złego. Nie koliduje ona nawet z normalnym seksem. Jednak kiedy przykładowo kobieta zbyt często i długo się masturbuje, może za bardzo się do tego przyzwyczaić. Wówczas podczas seksu z mężczyzną nie będzie odczuwała tej samej przyjemności. Co więcej, seks dla niej może okazać się zupełnie niesatysfakcjonujący. To na pewno zakłóci relacje między partnerami i nieźle namiesza w związku. To samo tyczy się mężczyzny. Dlatego, jeżeli ktoś korzysta z tej przyjemności, powinien podejść do sprawy z dystansem i raczej unikać regularnych pieszczot w pojedynkę. Nigdy nie wiadomo, do czego doprowadzi ich nadmiar. A jedno jest pewne – co za dużo, to niestety wcale nie jest zdrowo. Dmuchając na zimne, pozostaje pohamować się przynajmniej od czasu do czasu.

Dobre strony masturbacji

Masturbacja polega w wielkim skrócie na samodzielnym dawaniu sobie przyjemności poprzez dotyk i stymulację narządów płciowych. Wiąże się to z wieloma korzyściami. Otóż przede wszystkim masturbacja pozwala poznać swoje ciało. Kobieta i mężczyzna dzięki temu wiedzą, jak działa na nich konkretny sposób dotykania, czy stymulowania ich ciała. Potrafią określić co im się podoba, a co nie. Ponadto tym sposobem rozbudzają swoją wyobraźnię, co też może przełożyć się pozytywnie na relacje damsko-męskie w sypialni. Także to są jak najbardziej, dobre strony tej formy zaspokajania seksualnych potrzeb.

Masturbacja sama w sobie nie jest niczym złym. Aczkolwiek w nadmiarze, tak jak wszystko, może szkodzić. Mowa tu o kobietach, jak i mężczyznach. Samodzielne zaspokajanie swoich potrzeb i zarazem odkrywanie pragnień swojego ciała jest czymś normalnym. Jedni robią to bardziej, inni mniej intensywnie. W każdym razie, jeżeli nie ma przesady, masturbacja nie ma negatywnego wpływu na funkcjonowanie człowieka. Problem pojawia się wtedy, gdy osoba masturbująca się czyni to w bardziej ekstremalnych warunkach, przy użyciu niebezpiecznych narzędzi i w sposób, w który mogłaby zagrozić swojemu stanu zdrowia. Trzeba pamiętać też o tym, aby w dany sposób jednak nie zakłócić też normalnego funkcjonowania organizmu i relacji damsko-męskich.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *