Dieta zwiększająca apetyt na seks. Co warto jeść?

Brak ochoty na seks wcale nie musi oznaczać choroby, ani też złych relacji między kobietą a mężczyzną. Po prostu tak czasem się zdarza, a powodem często bywa zła dieta. Wystarczy wobec tego wprowadzić kilka zmian, wyeliminować pewne produkty i dania, a w ich miejsce wprowadzić te, które przyczynią się do wzrostu libido. Naprawdę niewiele potrzeba, aby uzyskać efekt i to w krótkim czasie. Poniżej kilka wskazówek co warto jeść.

Czerwone mięso

Czerwone mięso jest bardzo zdrowe, a do tego zdecydowanie podnosi poziom testosteronu i zarazem tłumi wydzielanie prolaktyny, która jest hormonem negatywnie działającym na sprawność seksualną. Wszystko to dzieje się dlatego, że czerwone mięso, a szczególnie mięso krów wypasanych na trawie, zawiera duże ilości cynku. Chcąc poprawić swoją sprawność seksualną, powinno się właśnie jeść to mięso.

Łosoś, który zawiera kwasy omega-3

Łosoś nie tylko dobrze smakuje, ale również świetnie działa na sprawy łóżkowe. Zawiera przecież kwasy omega-3, które przyczyniają się do poprawy krążenia krwi. To jak wiadomo jest potrzebne dla właściwego ukrwienia narządów płciowych. Wartości znajdujące się w łososiu także wpływają na poprawę nastroju, od którego też zależą relacje damsko-męskie.

Jajka, jako źródło energii

Jajka są doskonałym źródłem energii, a co więcej, zwiększają też poziom koncentracji. Nie ma co ukrywać, obie wartości w sprawach łóżkowych są bardzo istotne. W jajku znajduje się także witamina B6 odpowiadająca za regulację hormonów i libido. Nie można wobec tego zaplanować innego śniadania. Jajko będzie najlepszym pomysłem na poranne danie.

Sok żurawinowy eliminujący wzdęcia

Niektóre kobiety rezygnują z seksu, choć mają ochotę tylko dlatego, że miewają wzdęcia. Nie jest to dla nich komfortowa sprawa. Co więcej, nie chcą też pokazywać się partnerowi z brzuchem jak balon. Zdecydowanie wolą zaprezentować go w bardziej płaskiej wersji. Jest to możliwe. Wystarczy na przykład pić sok żurawinowy, niesłodzony. Można go dodać do szklanki wody. Taka mikstura wyeliminuje wzdęcia.

Czekolada czyni cuda

Czekolada ma bardzo szerokie działanie. Chodzi tu oczywiście o gorzką czekoladę. Choć może nie jest zbyt dobra w smaku, to jednak warto ją spożywać z pewnych powodów. Otóż badania dowiodły, że kobiety, które spożywają jedną kostkę czekolady dziennie, mają większą ochotę na seks niż kobiety, które w ogóle jej nie jedzą. Ta metoda akurat jest całkiem przyjemna, bo czekolada nawet gorzka jest dla wielu pań smakołykiem. Zjadana w tym konkretnym, celu sprawia dwie przyjemności w jednym czasie.

Mogłoby się wydawać, że by zachęcić partnera czy partnerkę do seksu wystarczy szepnąć pikantne słówko, zrzucić z siebie ubranie czy wykonać jeszcze kilka innych czynności. Tymczasem może zadziać się coś niestandardowego, coś zupełnie innego, a mianowicie totalne nic. Brak reakcji i zapotrzebowania na seks to przykra sprawa. Kiedy w sypialni powiewa chłodem, a młodzi ludzie już w ogóle nie mają na siebie ochoty, oznacza, że coś się dzieje. Nie trzeba jednak od razu panikować i lecieć do lekarza, bo to może świadczyć tylko o jednym, o niewłaściwej diecie. Wprowadzając do codziennego menu takie produkty i dania jak czerwone mięso, łosoś, jajka, czekolada oraz sok żurawinowy, można wiele zmienić i to na dobre. Trzeba koniecznie pamiętać, że odpowiednia dieta zwiększa ochotę na seks. Ważne jest też to, aby na chwile przed tym momentem nie objadać się ciężkimi daniami, bo to na pewno zakłóci pikantne plany.

No votes yet.
Please wait...

One Comment on “Dieta zwiększająca apetyt na seks. Co warto jeść?”

  1. O tak! Czekolada jest cudowna! <3

    No votes yet.
    Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *