Dla kogo wanna, a dla kogo prysznic?

Remont łazienki to ważne przedsięwzięcie w każdym mieszkaniu. Źle podjęte decyzje mogą ciągnąć się za nami latami, a ciężko będzie się z nich uwolnić. Chcąc przygotować wizualizację łazienki, należy zastanowić się, nad wyborem między wanną i natryskiem.
Zarówno wanna jak i prysznic posiada swoje zalety.

Mając dużą łazienkę i prawie nieograniczony budżet można poszaleć oraz zdecydować się na wybór obu rozwiązań. Mało kto jednakże ma taki komfort. Własne uzależnienia oraz preferencje powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu, podejmując decyzję o remoncie.
Wiele osób nie potrafi żyć bez wyciszających kąpieli w wannie. Są jednak i tacy, którzy zdecydowanie preferują szybki poranny prysznic.
Niestety zazwyczaj prócz naszych pragnień musimy wziąć pod rozwagę wiele różnych czynników.

Krzesło pod prysznic, a może basen na zabawki?

Potrzeby użytkowników łazienki należy postawić zawsze na kluczowym miejscu. Rodzice maleńkich dzieci z pewnością nastawią się na wybór wanny.
Osoby starsze, mimo iż przyzwyczajone do kąpieli w wannie, błyskawicznie zaczynają doceniać możliwości które zapewnia im ta druga możliwość.
Swobodne wejście oraz wyjście z brodzika, krzesło pod prysznic, bądź sposobność kąpieli na stojąco, to podstawowe argumenty, które przemawiają za likwidacją wanny.

Dwa w jednym czyli wanna z funkcją prysznicu

Oczywiście, posiadamy również możliwość w jednym elemencie wyposażenia łazienki zapewnić sobie funkcję zarówno wanny, jak również prysznicu.
Wanna z funkcją natrysku to coraz częściej wybierana opcja w wielu domach oraz mieszkaniach. Ta możliwość spodoba się miłośnikom późnych, odprężających rytuałów łazienkowych, którzy lubią z lampką wina i książką spędzać czas zanurzeni w pięknie pachnącej wodzie z gęstą pianą, a jednocześnie rano pragną mieć opcję szybkiego odświeżenia się.

Mała łazienka – i co teraz?

Podczas urządzania łazienki największym kłopotem może okazać się ograniczony metraż.
Natrysk zmieści się chociażby w najciaśniejszej klitce, a ponadto popularne dziś rozwiązania oraz nowatorski wystrój, potrafią wizualnie powiększyć wnętrze np. poprzez całkowicie przezroczyste, szklane szyby. W wypadku, gdy pomimo wszystko chcielibyśmy posiadać możliwość ciepłej kąpieli w wannie, to mamy parę sprzyjających temu rozwiązań. Krótka wanna to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie dysponują potężną łazienką, a jednak preferują relaksować się wśród bąbelków, niż brać szybki prysznic przed wyjściem z domu.