Nadchodzą ferie, zaplanuj czas dzieciom

Rodzice dzieci w wieku szkolnym co roku mają ten sam problem do rozwiązania – gdzie wysłać dzieci na ferie? Dzieci w Polsce wyjątkowo często korzystają ze zorganizowanych zajęć w okresie ferii zimowych. W najprostszej sytuacji są rodziny mieszkające w miastach, ponieważ tu oferta zajęć dla dzieci wzrasta z roku na rok. W dobie wszechobecnej motoryzacji nie ma problemu z przywiezieniem dziecka do najbliższej placówki organizującej ferie zimowe.

Czy Warto?

Zajęcia organizowane dla dzieci w wielkich miastach podczas ferii to najlepsza alternatywa kolonii i obozów.

By wyłonić najlepszą ofertę zajęć zorganizowanych na ferie zimowe dla swoich dzieci należy poszukać propozycji placówek samorządowych i zestawić je z ofertami firm prywatnych.

By dziecko było usatysfakcjonowane z ferii zimowych wyszukując ofertę trzeba kierować się nie tylko ceną czy placówką lecz oferowanymi zajęciami. Program zajęć to najistotniejsze kryterium, jakie powinno być brane pod uwagę przy wyborze instytucji organizującej ferie zimowe. Program zajęć musi być udostępniony dla rodziców już w momencie ogłoszenia naboru. Jeśli placówka proponuje wyjścia zewnętrzne, muszą one być zawarte w planie zajęć. Aby ferie były dla dzieci interesujące, placówki organizujące zajęcia wprowadzają takie urozmaicenia jak wyjście do kina czy teatru. Oczywiście poza kinem czy teatrem, placówki organizują fascynujące zajęcia i warsztaty na miejscu. Jeśli organizator ferii jest profesjonalistą dba o to aby takie warsztaty prowadzili ludzie, którzy są specjalistami.

Dobry instruktor tańca, doświadczony aktor czy piosenkarz. Dużym uatrakcyjnieniem ferii są dla dzieci warsztaty z programowania, grafiki komputerowej lub twórczego myślenia. Oczywiście mają one raczej postać zabawy niż szkolenia, lecz już na tym etapie warto by dziecko odkrywało i poszerzało swoje pasje. Szukając najlepszej instytucji organizującej ferie zimowe należy zajrzeć do Internetu. To popularny oraz szybki sposób na weryfikację propozycji lokalnych firm oraz ośrodków kultury. Dla przykładu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ferie zimowe Łódź, Warszawa, czy Gdańsk, żeby móc wybierać w bieżących ofertach i zweryfikować to co działo się w Twoim mieście w uprzednie lata.

Tuż przed feriami prawie wszyscy rodzice dzieci szkolnych poszukują instytucji organizujących zajęcia, więc należy spieszyć się z wyborem, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.