Olej ze zdrowiem w bonusie? Poznaj największe walory doskonale rozpoznanej czarnuszki!

Spośród superfoods warto zainteresować się czarnuszką, która posiada nasiona wykazujące sporo cech wpływających na zdrowie. Używa się jej nie tylko w menu, a z drugiej strony również w kosmetyce. Sprawdź, jakie cenne elementów możemy z niej pozyskać i jakie zmniejsza dolegliwości.

Niesamowite moce skromnej rośliny

Numerem jeden wśród składników zdrowej diety wciąż pozostaje właśnie olej z czarnuszki. Posiada nieco gorzkawy posmak, jednak warto dodać go na listę najlepszych artykułów . Wzbogacenie menu o niewielkie czarne ziarenka przyniesie sporo korzyści. Nie będziesz mieć kłopotu z nabyciem olejów z czarnuszki – powinniśmy je spotkać w sklepach online z produktami zielarskimi lub w lokalnej aptece. Oferuje je także Marek Skoczylas, który w bogatej ofercie ma sporo dodatków i produktów wprost z natury, wspierających prawidłową pracę naszego organizmu.

Olej z czarnuszki łagodzi większość problemów żołądkowych, pomaga także w leczeniu zmian na skórze. Można sięgnąć po niego, gdy pojawią się wrzody żołądka. Wśród kluczowych pozycji w składzie jest olejek eteryczny. Przed zaopatrzeniem się w olej z czarnuszki należy dowiedzieć się, czy był tłoczony na zimno, bo w końcu akurat ten typ ma w sobie więcej niezastąpionych substancji. Warto wykorzystywać go także w czasie infekcji górnych dróg oddechowych i w przypadkach uczuleń.

Zdobyliśmy doskonałego sojusznika w boju o odpowiednie oddychanie i trawienie

Gdy choroba zajmuje drogi oddechowe, stosuje się środki antyhistaminowe, powodujące zjawiska uboczne, zaś olej czarnuszkowy ich nie generuje. Przyjmuje się się go w celu pomocy dla organizmu w zapaleniu oskrzeli. Wspomniane już olejki eteryczne sprawiają, że skurczone tkanki oskrzeli rozszerzają się i działają jeszcze lepiej. Usuwa również flegmę nagromadzoną w układzie oddechowym.

Jak wspomnieliśmy, olej z Nigella Sativa pomaga przy kłopotach z trawieniem. Nie tylko pieczenie w żołądku, ale także kolka jelitowa czy wrzody dwunastnicy mogą być złagodzone przez mikroelementy tego produktu. Szczególną właściwością olejów czarnuszkowych jest przeciwdziałanie zakażeniu helicobacter pylori – groźną bakterią systemu pokarmowego. Trzeba wspomnieć także o wsparciu dla wątroby.