Porada prawnika i psychologa za darmo – gdzie szukać?

Jeśli przytrafi się nam coś niepokojącego, nie trzeba czekać z szukaniem pomocy. Często wsparcie prawnika łączy się dodatkowo z pomocą psychologiczną – w związku z tym, że problemy z jakimi musimy się borykać są skomplikowane i niełatwe. Skąd oczekiwać pomocnej dłoni w przypadku kłopotów?

Konieczne porady i działania zagwarantuje Niebieska Linia – telefon zaufania

Wyjście z każdej sytuacji, jeżeli nie chcemy zostać sami z uwierającym problemem, to punkt interwencyjny Niebieskiej Linii. Gdy mamy kłopoty i nie damy rady bez pomocy bądź nawet rozmowy, trzeba zadzwonić pod nr 116 123. Mamy tam do dyspozycji telefon zaufania Niebieskiej Linii. Warto poznać także alternatywny numer na Niebieską Linię: 800 12 00 02 z dyżurującą osobą, która pomoże i pokieruje wszystkim w najodpowiedniejszy sposób. Jest on przeznaczony dla wszystkich dotkniętych przemocą domową. Dzwoniąc pod któryś z tych numerów bez wątpienia czeka na nas wsparcie psychologiczne, a znawcy tematu dadzą nam wskazówki, jakie kroki prawne warto przedsięwziąć, jeżeli te wskazówki są nam konieczne.

Wybierz się do punktu bezpłatnej pomocy prawnej

W Polsce teraz pozostaje do dyspozycji wiele punktów z darmową pomocą prawną. Czeka tam na klientów profesjonalna usługa wykwalifikowanych prawników, którym nie musimy opłacać rachunku za poradę. W razie potrzeby w niejasnej z punktu widzenia kodeksów kwestii, warto w okno Google wpisać np. „adwokat sprawy rodzinne łódź„, aby namierzyć prawnika, który zajmuje się tym tematem. W grę wchodzą również wiarygodne informacje o tym, gdzie znaleźć nieodległy bezpłatny punkt opieki adwokackiej, gdybyśmy właśnie mieli trudności z zapłatą za te porady. Musimy mieć świadomość, że jeżeli nie starcza nam finansów, otrzymamy obrońcę z urzędu.

Internet także może pomóc, jeśli chodzi o rozmowę z psychologiem

Jeżeli nie planujemy korzystać z pomocy Niebieskiej Linii, warto poszukać pomocy psychologicznej w sieci. W Polsce jeszcze trudno znaleźć coś podobnego, ale witryny z zagranicy często posiadają możliwość rozmowy po polsku. Nie możemy pewni, czy rozmawiamy z specjalistą, ale korzystający z podobnych serwisów doceniają okazję do zwierzenia się komuś ze swoich kłopotów. Metodą na skorzystanie z darmowej sesji u psychologa jest konsultacja u lekarza rodzinnego, który wystawi odpowiednie skierowanie.