Sposoby na wygodną łazienkę dla osoby niepełnosprawnej

Jeżeli opiekujesz się osobą niepełnosprawną, możemy się założyć, że zauważasz, z jakimi problemami walczy ona niemal codziennie. Jedną z najbardziej uciążliwych czynności jest mycie się i zaspokajanie potrzeb fizjologicznych. Korzystną okolicznością jest to, że w wyspecjalizowanych punktach sprzedaży można nabyć gadżety podobne do tych wykorzystywanych w szpitalach, które czynią lżejszą codzienność schorowanym osobom Przykładami mogą być podkładki przeciwpoślizgowe czy siedziska prysznicowe.

Wózek toaletowy – jaki wybrać, który będzie najlepszy?

W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie rehabilitacyjnym znajdziesz różne modele wózków zaprojektowanych dla osób niepełnosprawnych. Z pomocą takiego sprzętu przemieszczanie się po umywalni, korzystanie z toalety a także inne czynności higieniczne są mało kłopotliwe. Może okazać się, że nie wystarczy samo krzesełko prysznicowe albo poręcze. W sytuacji, gdy choroba w znaczącym stopniu utrudnia poruszanie się bez pomocy innej osoby, wózek toaletowy jest rzeczywiście użyteczny.

Niewątpliwie kluczowy atut wózka to użyteczność. Korzystanie z łazienki może odbywać się bez pomocy drugiej osoby. Osoba z ograniczonymi możliwościami ruchowymi będzie miała zagwarantowany na pewno komfort psychiczny a także względną niezależność. Nie zrobi pewnych rzeczy bez asysty, ale spora część tych czynności będzie bezproblemowa. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to podjechać z wózkiem nad klozet, by następne czynności wcieliła w życie bez pomocy innej osoby osoba która wcześniej nie mogła obyć się bez opiekuna.

W przypadku, gdy pragniesz znaleźć profesjonalny wózek toaletowy, przeprowadź szczegółowy rekonesans towarów sprzedawanych w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. Skontroluj dostępność opcji dostosowania wysokości wózka. Bez dwóch zdań to niebywale priorytetowa sprawa, ponieważ gwarantuje całkowite przystosowanie tego akcesorium do konkretnej osoby oraz jej potrzeb.

Dodatkowe udogodnienia w nowoczesnych wózkach toaletowych

Niebłahe bywają również parametry dotyczące specyfikacji wózka, warto zwrócić uwagę na choćby hamulce, podnóżek (który można schować) czy maksymalne obciążenie. Nie bez znaczenia jest również jakość produkcji oraz surowiec, jaki był użyty do produkcji wózka.

Możliwość manipulowania wysokością podłokietników to również element, który odgrywa dużą rolę. Ustawienie ich pod konkretną osobę w ogromnym stopniu ułatwi posługiwanie się wózkiem. Swobodne oparcie rąk na odpowiedniej wysokości jest sporym ułatwieniem dla osoby z dysfunkcjami ruchowymi. Odpowiednia poza da ulgę mięśniom i zagwarantuje wyjątkowy komfort na wózku.

Poza tym sprawdź oparcie i siedzisko. Wspomniane kluczowe elementy wózka także powinny być niezwykle wygodne i trwałe. Szczególnie ważne są także regulowane oparcia na nogi. Za ich sprawą istnieje możliwość, aby wygodnie podeprzeć nogi, co zapobiega przeciążeniu mięśni.

O czym jeszcze nie możesz zapomnieć, wybierając wózek?

Nie zapomnij sprawdzić inne istotne parametry wózka wózka, by idealnie dostosować wózek do potrzeb użytkownika. Koniecznie zbadaj obciążenie maksymalne konkretnego modelu, masę i rodzaj kół (rozmiar i tworzywo, z jakiego zostały wykonane). Bardzo istotna jest również kwestia wymiarów siedziska. Należy podkreślić, iż wiele rzeczy można wyregulować, o ile wózek toaletowy został wyprodukowany zgodnie z najnowszymi standardami.