Sprawdź, jak ozdobić sufit w dużym pomieszczeniu

Niewielu znajomych lub członków rodziny chodzi z nosem do góry, więc nierzadko nie zwraca się uwagi na wygląd sufitu. Pozostałe płaszczyzny przyciągają chętniej wzrok domowników. Tymczasem sufit zniechęca monotonią i nie potrafi zaskoczyć. Czy można coś zrobić, by sufit w pokoju przyciągał wzrok?

Styl rustykalny i okazałe wręgi sufitowe

Mnóstwo osób wybiera perspektywę wnętrza w tradycyjnym klimacie. Możemy za ich sprawą zaaranżować dowolne pomieszczenie, również nasz salon. Tu najważniejsze okaże się to, co zrobić z sufitem. Najłatwiej jest to zrobić, kiedy wznosimy swoje lokum od podstaw i da radę wyeksponować widoczne belki sufitowe. Mamy do dyspozycji parę opcji: zabarwienie, pozostawienie oryginalnego koloru lub przetarcie i zrobienie na stare sęki. Dodatkowo da się je wykorzystać na rozmaite ozdoby, na przykład światełka w ciepłym spektrum, przez co cały nasz salon stanie się jeszcze bardziej przytulny.

Czy wyrazisty kolor zamiast bieli przyniesie pożądany efekt

Jednak w naszych mieszkaniach królują sufity w bieli. To żaden zły wybór. Należy bowiem mieć świadomość, że nie w każdym wnętrzu będzie pasować sufit w zaskakującym odcieniu. Gdy chcemy to zaaplikować do małych pomieszczeń użycie koloru na suficie jeszcze mocniej optycznie je obniży. Wtedy do akcji wkraczają specjalistyczne dodatki, np. listwy. W starym budownictwie możemy je spotkać bardzo często, zatem można je nieco podkreślić, aby dodać pomieszczeniu troszkę charakteru. Możemy wykreować też własne sztukaterie na suficie całkowicie od podstaw.

Żyrandole nowoczesne do eleganckiego pomieszczenia – które z nich zamontować?

Aby nieco ożywić nie tylko sufit w reprezentacyjnym pokoju, a przy okazji resztę powierzchni, trzeba pomyśleć o montażu nowego oświetlenia. Popularne na rynku są żyrandole nowoczesne, tworzone dla osób stawiających na minimalistyczną estetykę. Powyższe cechy to duży pozytyw, a ponadto nadają całości oryginalnego charakteru. Żyrandole nowoczesne, zwłaszcza w stylu skandynawskim, nie zagracają pokoju i doskonale pasują zwłaszcza do prostego designu. Niech posłużą za przykład piękne przezroczyste klosze.