Zaburzenia Erekcji. Jak zapobiegać?

Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Sprawa ta dotyczy dosłownie wszystkiego, także kwestii, jaką jest erekcja. Mężczyźni nie biorą pod uwagę tego, co może dziać się z nimi w niedalekiej przyszłości. Pełni energii i zawsze gotowi do uprawiania seksu myślą, że tak będzie zawsze. Tymczasem mężczyźni już w średnim wieku doświadczą przykrych zdarzeń w łóżku. Zaburzenia erekcji to poważny problem dla każdego faceta. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać tym komplikacjom.

Uprawianie sportów

Sport jest dobry na wszystko, a tym bardziej na zaburzenia erekcji. Niejednokrotnie przeprowadzone badania udowodniły, że ryzyko problemów z potencją u mężczyzn, którzy są aktywni fizycznie, jest aż o 41% mniejsze niż u tych panów, którzy wolą prowadzić siedzący tryb życia. Nie musi to być jakiś konkretny sport. Chodzi tu wyłącznie o to, aby wykonywać dowolne ćwiczenia fizyczne. Można jeździć rowerem, grać w piłkę nożną, biegać. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy wyłącznie od mężczyzny, który zdecyduje się tę małą zmianę w swoim życiu.

Utrzymanie prawidłowej wagi ciała

Otyłość i duża nadwaga niestety nie sprzyjają sprawom łóżkowym. Osoby obarczone tym problemem najczęściej ubolewają nad zaburzeniami hormonalnymi. U osób tych dochodzi do zachwiania pomiędzy męskimi a żeńskimi hormonami płciowymi. To oznacza, że niski poziom testosteronu może przyczynić się do wywołania zaburzeń erekcji, a także obniżenia popędu seksualnego. To jednak nie wszystko. Zdarza się, że dochodzi nawet do bezpłodności. Nie ma co wobec tego lekceważyć problemu. Trzeba się wziąć za siebie. To wpłynie też na ogóle zdrowie organizmu.

Odpowiednie żywienie

Nieprawidłowy sposób odżywiania prowadzi przede wszystkim do wzrostu stężenia chorobotwórczego cholesterolu. To z kolei prowadzi do zaburzeń przepływu krwi do ciał jamistych prącia, a do tego jeszcze skutecznie utrudnia osiągnięcie erekcji. Nie chodzi tu o jakąś specjalistyczną dietę, ale należy pamiętać, aby wyeliminować z niej tłuste i kaloryczne potrawy, które są pozbawione witamin, a jedyne ich działanie prowadzi do otyłości, nadwagi i zaburzeń erekcji.

Rezygnacja z papierosów i unikanie stresu

Papierosy negatywnie wpływają na zdrowie naczyń krwionośnych. Zawartość papierosów bardzo skutecznie uszkadza śródbłonek żył, a także tętnic. Przez to mniej krwi dopływa do prącia. Dlatego zaleca się ograniczenie palenia, a najlepiej całkowitą rezygnację z papierosów.

Stres negatywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Źle działa także na psychikę. Z kolei długotrwały stres może doprowadzać do rozwoju wielu chorób, a między innymi do wzrostu cholesterolu, nadciśnienia czy cukrzycy. Wszystko to przekłada się na jakość erekcji, a właściwie to na poważne jej zaburzenia.

Zaburzenia erekcji są w dzisiejszych czasach czymś normalnym. Wielu mężczyzn nie dba o siebie. Alkohol, papierosy, stres, zła dieta, brak aktywności fizycznej – wszystko to niestety przekłada się na problemy w łóżku. Zdarza się, że mężczyźni już w średnim wieku odczuwają ten problem. Zamiast wobec tego leczyć, stosować tabletki, lepiej zapobiegać. A można to robić na wiele sposobów. Zdrowa dieta wcale nie jest taka zła. Rezygnacja z papierosów ma pozytywny wpływ na cały organizm. Jeżeli wobec tego mężczyzna chce cieszyć się pełną sprawnością i udanym seksem, powinien wziąć sprawę w swoje ręce i tym samym wprowadzić w swoim życiu stanowcze zmiany.

No votes yet.
Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *